Warsztaty z naukowcem

SOWY BEZ TAJEMNIC

13. czerwca w klasie IIIa odbyła się niezwykła lekcja przyrody. Klasa została nagrodzona za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Kompetencje na szóstkę I” między innymi warsztatami naukowymi z wykładowcą Uniwersytetu Dzieci, których tematem przewodnim były sowy.

Sowy to ciągle mało znane, tajemnicze i niezwykłe ptaki. Choć nie cieszą się specjalną sympatią ludzi, są ciekawymi ptakami, które wyróżniają się przystosowaniem do widzenia w nocy, doskonałym słuchem i bezszelestnym lotem. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, w której poznali różne gatunki sów, poznali budowę i przystosowanie do zdobywania pokarmu. Uczestnicy warsztatów mieli okazję do wysłuchania głosów sów oraz uzyskania wielu interesujących informacji o tych rzadko widywanych ptakach. W części warsztatowej mieli również możliwość zobaczenia gołym okiem wypluwek oraz wykonania doświadczenia pokazującego, że sowa leci bezszelestnie.

To były bardzo ciekawe i fantastyczne zajęcia.

Autor: J. Sztukowska