Najmilsza uroczystość

JUŻ WAKACJE!

Zakończenie roku szkolnego to jedna z najmilszych i najbardziej wyczekiwanych uroczystości. 22 czerwca społeczność naszej szkoły zebrała się w hali, by po raz ostatni uczestniczyć w akademii.

Pani dyrektor Barbara Ilska powitała wszystkich obecnych, a wśród nich przybyłych gości: Sekretarza Miasta i Gminy Mikstat panią Danutę Kamińską, księdza proboszcza Krzysztofa Ordziniaka, przedstawicielki Rady Rodziców – p. Annę Pawlak, p. Dorotę Stasierską i p. Martę Bartczak oraz Radnego Powiatu pana Wojciecha Bąka.

W swoim przemówieniu pani dyrektor opowiedziała o licznych sukcesach uczniów i nauczycieli – konkursach, uroczystościach, wycieczkach, akcjach charytatywnych zorganizowanych w minionym roku szkolnym.

Podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za aktywność, zaangażowanie i pracowitość. Specjalne słowa wdzięczności skierowała do p. Stanisława Sztukowskiego, który po 35 latach pracy pedagogicznej podjął decyzję o przejściu na emeryturę. W imieniu Rady Pedagogicznej przemówiła p. Małgorzata Stachurska, a przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wręczyły ulubionemu nauczycielowi plakat zawierający życzenia zebrane od wszystkich klas. Maestro, bo tak wielu zwraca się do pana Stanisława, podziękował za dowody sympatii i wdzięczności, przypominając jednocześnie swoją drogę muzyka i nauczyciela związanego szczególnie ze Szkołą Podstawową w Mikstacie.

Po tych wzruszających chwilach przyszła pora na rozdanie świadectw z wyróżnieniem i nagród dla absolwentów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikstacie. Trzecioklasiści przygotowali część artystyczną, w której przyznawali swoim nauczycielom Oskary. Galę oskarową prowadziły uczennice: Anna Pacyna i Paulina Wala. Nie zabrakło również piosenek przygotowanych pod kierunkiem nieocenionego pana Sztukowskiego. Nad całością czuwała p. Łucja Staniszewska.

Podczas uroczystości wręczono świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej i drugich gimnazjum. Pan Wojciech Bąk przekazał nagrodę ufundowaną przez Nadleśnictwo Przedborów dla najlepszego ucznia gimnazjum. Otrzymała  ją  absolwentka z klasy 3a Wiktoria Roszykiewicz, która oprócz najwyższej średniej ocen osiągała też inne sukcesy. Jest m.in. laureatką XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

W imieniu gości głos zabrała p. Danuta Kamińska, gratulując wszystkim sukcesów i życząc udanych wakacji. W ciepłych słowach zwróciła się do p. S. Sztukowskiego,  z którym pracowała, piastując stanowisko dyrektora gimnazjum.

Ostatnim punktem programu był występ szkolnego koła teatralnego AMITOTITO prowadzonego przez p. Dorotą Ślęzak przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mikstacie. Zabawne scenki kabaretowe wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Na koniec dyrektor MGOK - u, p. Witold Ślęzak, podziękował trojgu absolwentom za dwuletnią pracę w zespole, a wszystkim aktorom wręczył pamiątkowe dyplomy i upominki.

Uroczystość była wyjątkowa, obfitowała w wiele emocji i atrakcji, dostarczyła niezapomnianych przeżyć. Jednak największy entuzjazm wywołały słowa pani dyrektor obwieszczającej początek wakacji. Dużo wolnego czasu, lato, słońce, góry, morze, niezwykłe przygody i nowi przyjaciele  - to wszystko jest już w zasięgu ręki. Do zobaczenia za dwa miesiące!

Autor: D. Ślęzak